Pytania czytelników

Mam pytanie, ile czasu trwa rozpoznanie wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej poprzez ujawnienie podziału nieruchomości, od czasu wniesienia go do sądu. Złożyłam taki wniosek 03.07.2013r. i do dnia dzisiejszego nie mam żadnego pisma od wydziału ksiąg wieczystych i zaczynam się martwić, że to może trwać w nieskończoność, a ja chciałabym jak najszybciej przenieść jedną z podzielonych działek na córkę.

Porada prawna eksperta prawa nieruchomości

Odpowiedz redakcji. Odpowiada Izabela Rusinowska, radca prawny, prowadzący Kancelarię Radcy Prawnego w Skierniewicach.

Fakt, iż wniosek o sprostowanie działu I-O nie został rozpoznany, nie stoi na przeszkodzie rozporządzaniu częścią nieruchomości, dla której prowadzona jest księga wieczysta – czytaj więcej.

Jedna myśl na temat “Pytania czytelników”

  1. witam kupilem mieszkanie a w akcie mam napisane lokal mieszkany lepiej zacytuje akt notarialny:) Sad …… prowadzi ksiege wieczysta ………. dla stanowiacego odrebna nieruchomosc lokalu mieszkalnego nr 1 bud 6 skladajacego sie z 2 pokoi kuchni lazienki kotłowni o lacznej powierzchni uzytkowej 64,67 m2 , ze lokal ten usytuowanego na I kodygnacji budynku polozonego w …………, wpisane jest ze wlasciciel lokalu mieskalnego ma udzial wynoszacy 273/1000 czesci we wspolwlasnosci wspolnych czesci budynku oraz gruntu opisanych w czesci budynku 🙂 problem polega na tym ze jest to budynek 2 rodzinny z wspolna klatka wejsciowa i kazda strona ma nad swoja czescia mieszkalna strych ! pierwszy problem polega na tym ze sasiad nie ma wykupionego mieszkania tylko komunalne i komunalka zyczy sobie abym placil kolo 70 zl miesiecznie za wspolne wejscie do budynku ktore mam z sasiadem i wspolny komin czy moge jakos uniknac tej oplaty??? oni sadza ze ja posiadam wykupiony tylko lokal a budynek w ktorym mieszkam jest ich czyli komunalny ????? 2 problem polega na tym ze chcialem wyremontowac strych nad moim mieszkaniem ale nikt nie ma na ten strych papierow i twierdza ze nalezy on do wspolnoty i mamy sie nim podzielic z sasiadem jak zrobic to prawnie zeby zdobyc jakies papiery na ten strych ???? bo obawiam sie ze jak wyremontuje to mi to moga zabrac bo nie mam tzw papierow ???? PROSZE O POMOC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =